Strona główna/Poprzednie edycje/Wszystkie projekty zrealizowane w ramach BO/Defibrylatory AED - każdy może uratować życie

Wszystkie projekty zrealizowane w ramach BO

Defibrylatory AED - każdy może uratować życie

Rok głosowania
2019/2020
Kwota
130200,00
Opis
Przedstawiony projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa medycznego Raciborzan, szczególnie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK), które jest główną przyczyną śmierci w Europie. 7-10 minut od nagłego zatrzymania serca bez RKO i defibrylacji doprowadza do śmierci!!! Nagłe, nieoczekiwane zdarzenie, jakim jest NZK jest dużym wyzwaniem dla osób chcących nieść pomoc. Automatyczny defibrylator AED dostępny przy szkole, Centrum Kultury, basenie, na Przystani bądź w innym, ogólnodostępnym miejscu w Raciborzu może pomóc zwiększyć przeżywalność. AED (ang. Automated External Defibrillator) to urządzenie, które analizuje rytm pracy serce poszkodowanego i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Jeśli tak, kieruje impuls elektryczny za pomocą elektrod i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca. To urządzenie automatyczne, które może być używane przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego! Defibrylator po uruchomieniu wydaje jasne komendy w języku polskim, wskazując jak należy postępować. Pomaga również postępować. Pomaga również podczas samej reanimacji sugerując odpowiednie tempo wykonywania uścisków. Defibrylator AED znajdujący się w bliskim otoczeniu zwiększa szansę na przeżycie osoby z NZK z 2% aż do 75%. Proponowany defibrylator AED posiada elektrody dostosowane do osób dorosłych oraz dzieci. W projekcie oprócz defibrylatorów AED i szafek zabezpieczających, ujęte zostały zasilacze do szafek, ogólnodostępne szkolenia z obsługi defibrylatora AED (RKO+AED), montaż aparatów, jak również zestawy tablic informacyjnych. Realizacja projektu zwiększy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Raciborza i podniesie świadomość lokalnego społeczeństwa. Wspólnie możemy zapobiec wielu tragediom! Staniemy się przykładem wzorcowego miasta, które nie boi się pomagać!
Miejsce
ZSP nr 1,2,3 i 4, SP nr 3, 13,15 i 18, RCK, RCI, Rafako Arena, Basen Obora, Przystań, Schronisko Arka N, Dom dla matek z dziećmi "Maja"
Status
zrealizowane
Galeria
do góry