Strona główna/VIII edycja

VIII edycja

Już za kilka dni ruszy głosowanie

Osoby o szczególnych potrzebach zapraszamy do Urzędu Miasta Racibórz, gdzie nasz pracownik poomoże każdej chętnej osobie wziąć udział w Budżecie Obywatelskim i oddać prawidlowo głos.

Lista projektów zgłoszonych w ramach VIII edycji BO

W plikach u dołu strony zamieszczamy szczegółową informację dotyczącą projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach 8 edycji budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz. Zachęcamy do zapoznania się z projektami już teraz! Głosowanie rozpocznie się 11 września o godz. 9:00 i potrwa do 25 września również do godz. 9:00. Każdy może oddać głos. Pamiętaj: Twoja decyzja, nasza realizacja!

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi 8 edycji budżetu obywatelskiego zawartymi w podstronach i plikach do pobrania dostępnych w menu rozwijanym.

  Kwoty BO VIII edycja

5 kroków do sukcesu, od pomysłu do realizacji:

1) Wpadnij na pomysł

Pomyśl czego potrzeba Tobie i mieszkańcom! Wymyśl projekt, który poprawi jakość życia w naszym mieście! Sprawdź czy pomysł wpisuje się w zasady Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego! Jeśli chcesz, skonsultuj swój pomysł z pracownikami Urzędu Miasta z Wydziału Rozwoju! Budżet Obywatelski jest własnie dla Ciebie - propozycje projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Raciborza, który ukończył 18 lat!

2) Przekonaj innych

Jeśli wierzysz w swój pomysł, przekonaj do niego innych mieszkanców swojej strefy (w przypadku projektu lokalnego) lub innych Raciborzan (w przypadku projektu ogólnomiejskiego). Każdy z projektów musi zdobyć poparcie określonej grupy osób. Wymagana liczba podpisów dla projektów ogólnomiejskich to 20 a projektów lokalnych 1.

3) Napisz projekt

NABÓR WNIOSKÓW:
13.04.-28.04.
Wypełnij elektroniczny formularz wniosku dostępny nawww.bo.raciborz.pl i złóż swój projekt za pośrednictwem strony internetowej. Podana strona umożliwi Ci zapisanie projektu w wersji roboczej i korygowanie go do momentu aż będziesz gotów go złożyć. Jeśli nie masz dostępu do Internetu złóż wniosek w wersji papierowej w Urzędzie Miasta. Zgłoszony przez Ciebie projekt zostanie sprawdzony przez zespół weryfikacyjny w zakresie zgodności z zasadami Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego.

4) Wypromuj swój pomysł

Jeśli Twój projekt przeszedł pozytywnie etap weryfikacji, to teraz już wszystko w Twoich rękach! Przekonaj do swojego pomysłu jak największe grono mieszkanców! Zachęć ich do udziału w głosowaniu! Forma, zakres i rodzaj promocji zależy od Twojej kreatywności! Musi oczywiście być realizowana zgodnie z prawem!

5) Zagłosuj razem z innymi mieszkańcami

GŁOSOWANIE:
11.09.2023 godz. 9:00 - 25.09.2023 godz. 9:00
Na wybrany projekt będziesz mógł zagłosować na stronie internetowej www.bo.raciborz.pl podając swój numer telefonu, na który otrzymasz bezpłatnie kod potwierdzający oddanie głosu. Swój głos będziesz mógł oddać również w Urzędzie Miasta Racibórz - w Biurze Obsługi Interesantów (elektronicznie lub na papierowej karcie) lub w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (elektroniczne).

Kategoria: Powiązane pliki [3]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki - VIII edycja
pdf 2023-08-24 projekty zakwalifikowane do głosowania w VIII edycji BO.pdf
ilość pobrań: 113
projekty zakwalifikowane do głosowania w VIII edycji BO.pdf 277.31KB zobacz
pdf 2023-08-25 BO 2023 logo.pdf
ilość pobrań: 12
BO 2023 logo.pdf 94.4KB zobacz
jpg 2023-08-25 Bo 2023 logo.jpg
ilość pobrań: 22
Bo 2023 logo.jpg 475.13KB zobacz
do góry