Strefa 9 - Płonia, Obora

1. Spotkania z książką w bibliotece na Płonii

Projekt zakłada organizację cyklu spotkań z autorami oraz ilustratorami książek dla dzieci i młodzieży w Filii Publiczno-Szkolnej nr 5 na Płonii. Spotkania pozwolą na rozwinięcie czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola nr 2. Poznanie autorów i ilustratorów zwiększa zainteresowanie ich książkami. Natomiast czytanie ma same zalety: rozwija wyobraźnię i uczy wrażliwości, poprawia skupienie i koncentrację, pozwala się zrelaksować i oderwać od cyfrowego świata. Dzięki książkom poszerza się też słownictwo oraz wiedza dzieci i młodzieży, co ma wymiar edukacyjny.

Uzasadnienie projektu

Projekt pozwoli na uczestnictwo w spotkaniach autorskich oraz warsztatach uczniom szkoły oraz dzieciom z przedszkola, spotkania odbędą się w Filii Publiczno-Szkolnej nr 5, która mieści się w budynku ZSP nr 3. Projekt ma za zadanie promować książki i czytelnictwo.

Szacowana wartość projektu

20000,00 złotych

2. Nowe ławki dla osiedla Obora

Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wygody użytkowania terenu wokół kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej na osiedlu Obora w Raciborzu. Stare ławki są już zużyte i nieestetyczne, drewniane deski miejscami wygięte, popękane i zniszczone, a brak oparcia sprawia, że są także niewygodne, szczególnie dla starszych osób. Konieczność wymiany podyktowana jest również tym, że są nieustannie wykorzystywane, gdyż centralne położenie kościoła, oraz to, że bezpośrednio sąsiaduje ze sporym zielonym terenem na którym znajdują się kolejne ławki a także plac zabaw dla dzieci, czyni z tego miejsca przestrzeń gdzie często spotykają się mieszkańcy a także przyjezdni, przybywający na mszę świętą w naszym kościele. Ponadto cyklicznie organizowane są tu wydarzenia takie jak spotkania kolędowe motocyklistów, czy choćby uroczysty odpust, na który przybywają pielgrzymi m.in. z Markowic. Proponujemy 12 nowych ławek na konstrukcji stalowej z siedziskiem i oparciem z kompozytu lub HPL, jako że będą one znacznie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż obecne.

Uzasadnienie projektu

Stare ławki należy wymienić by poprawić bezpieczeństwo, wygodę i estetykę terenu wokół kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej na osiedlu Obora. Ławki będą służyły lokalnym mieszkańcom, gościom i pielgrzymom.

Szacowana wartość projektu

30000,00 złotych

do góry