Strona główna/VIII edycja/Poznaj zgłoszone projekty/Strefa 4 - Stara Wieś, Proszowiec, Miedonia

Strefa 4 - Stara Wieś, Proszowiec, Miedonia

1. Oświetlenie chodnika wokół Kościoła św. Mikołaja

Dzięki udziałowi w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego liczymy na zwrócenie uwagi mieszkańców Raciborza oraz władz miasta na sytuację niebezpiecznego przejścia przez plac kościelny na msze lub przejścia z ulicy Mikołaja na ulicę Kościelną i Kozielską jak również dzieci do szkoły przy ulicy Kozielskiej. Zakupie i montażu lamp parkowych na obejściu kościoła w ilości 7 szt. z oprawami led 35W ze zmienną mocą pomiędzy godziną 21-5 3000 kelwinów i 5000 lumeli.

Uzasadnienie projektu

Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tej części Raciborza. Lampy dają możłiwość bezpiecznego przejścia przez plac kościelny.

Szacowana wartość projektu

64250,00 złotych

2. Stara Wieś #NaNowo

Dzięki udziałowi w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego liczymy na zwrócenie uwagi mieszkańców Raciborza oraz władz miasta na dzielnicę Stara Wieś. Nie da się niestety ukryć, że wskazany w projekcie teren, otoczony zabytkowymi kamienicami, a który staramy się odmienić wymaga solidnego liftingu. Ten zielony zakątek aż się prosi o wykorzystanie i dostosowanie do obecnych potrzeb mieszkańców miasta.

Projekt polega na:

  • Zakup elementów zabawowych dla dzieci,
  • Postawienie wzdłuż granicy działki ogrodzenia i obsadzenie go azaliami pomarańczowymi, które dodadzą temu zapomnianemu miejscu uroku oraz poprawią estetykę sąsiedztwa.

Azalie wpisują się idealnie w powstały w kwietniu 2022 roku raciborski Szlak Azalii i Różaneczników. Racibórz jako miasto otwarte na zielone i ekologiczne inicjatywy na pewno skorzysta na powstaniu na rewitalizowanym terenie domków dla owadów, ptaków i kotów. Małymi stworzeniami w równym stopniu będą mogli się opiekować wszyscy mieszkańcy Raciborza. Kiedy dodamy do siebie tych kilka prostych elementów, miejsce to może służyć nie tylko mieszkańcom dzielnicy Stara Wieś, ale także całego Raciborza i pomoże w ich integrowaniu się. Ul. Głubczycka zdecydowanie wymaga rewitalizacji, jest ulicą wjazdową do naszego pięknego miasta, a przyjezdnym będzie trudno pozbyć się pierwszego, złego wrażenia i odkrycia piękna Raciborza. Realizacja projektu może odmienić trend degradacji tej ulicy. Pokaże mieszkańcom, że małymi nakładami finansowymi i dobrymi chęciami może być naprawdę pięknie. Realizacja przedstawionego projektu może mieć naprawdę bardzo pozytywny wpływ na sąsiedztwo w dzielnicy Stara Wieś.

Uzasadnienie projektu

Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy Stara Wieś. Nowe nasadzenia poprawią estetykę miejsca. Zrewitalizowany teren zielony pomoże w integracji mieszkańców dzielnicy. Projekt będzie służyć wszystkim mieszkańcom dzielnicy Stara Wieś, a także mieszkańcom Raciborza. Będzie służyć 

Szacowana wartość projektu

54500,00 złotych

do góry